محافظ کامپیوتر خودرو

شرکت ایمن صنعت حجتی در مقاله ای که در ذیل برای شما آورده است قصد دارد تا درباره ی محافظ کامپیوتر خودرو مطالبی را ارائه نماید .از آن آنجایی که شاهد سرقت بیشتر خودرو ها می باشیم بهتر است که خودروهای خود را ایمن و مجهز به قطعات ضد سرقت خودرو نماییم لذا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

محافظ کامپیوتر خودرو 

محافظ کامپیوتر خودرو میکرو کامپیوتر کوچکی می باشد که قادر می باشد به کمک اطلاعاتی که به شکل زنده و همزمان با هم از سنسورهای وابسته می گیرد و با مشخص و تعیین نمودن شرایط لحظه ای موتور به یک سری از عمل کننده ها و یا فرمان برهایی که برروی موتور نصب شده است فرمان می دهد تا از این شیوه زمان و مدت پاشش سوخت،زمان جقه و فراهم نمودن شرایط مناسب برای اشتعال را در داخل سیلندرها فراهم نماید.

کامپیوتر خودرو هم مثل دیگر هم جنس های خود مشمول CPU ، حافظه و برنامه ریزی است در داخل ECU دو نوع حافظه موجود است که به شرح ذیل می باشد:

الف- حافظه موقت با قطع برق از بین می رود ولی دوباره قابل دستیابی است و می توان بازیابی کرد به شیوه برگرداندن حافظه، روش تجدید حافظه و یا Initialize می گویند.

وظیفه حافظه موقت شناسایی استپ موتور، دنده ها و حالات عملی موتور و محاسبات لحظه ای برای تنظیمات لحظه ای می باشد و محلی برای نگهداشتن معایب موقت و دائم سیستم انژکتور است.

تذکر:

 در صورتی که هر کدام یک از کارهای ذیل را انجام دهید حافظه ی موقتی که در ECU وجود دارد پاک می شود و خودرو تا مدتی به خاطر از دست دادن بعضی از پارامترهای لحظه ای موتور بد کار می کند:

جدا کردن کابل باطری بیش از ۱۵ دقیقه.
جدا کردن سوکت های ECU بیش از ۱۵ دقیقه.
جدا کردن سوکت رله دوبل در خودرو های غیر مولتی پلکس و سوکت های BSM در خوردو های مولتی پلکس بیش از ۱۵ دقیقه.

در چنین حالتی باید خودرو تجدید حافظه شود.در این حالت خودرو دچار وقفه های بی دلیل و نا به هنگام می نماید و در زمان تعویض دنده و خصوصا در هنگام معکوس کشیدن راننده احساس می کند که خودرو لحظه ای دچار مکث می شود و توقف می کند.

البته این در خودرو های نو زیاد محسوس نمی باشد ولی در هر صورت تجدید حافظه ECU کاملآ سودمند خواهد بود.

 

 

شرکت ایمن صنعتی تولید کننده محافظ کننده انواع خودروها اعم از:

هم اکنون با شرکت ایمن صنعت حجتی تماس بگیرید و خودروی خود را به قطعات ضد سرقت ایمن صنعت حجتی تجهیز کنید.